Felszólította a lakosságot Kapitány István, az áramfogyasztás csökkentését kérte az esti órákban
Kapitány István, Magyarország gazdasági és energetikai minisztere a lakosságot arra kérte, hogy naponta este 18 és 21 óra között csökkentsék áramfogyasztásukat. E lépés célja a zavartalan villamosenergia-ellátás biztosítása, különösen a forró nyári hónapokban, amikor a kereslet a klímaberendezések használata miatt megnövekedhet.
A miniszter a közösségi médiában megosztott bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a biztonságos energiaellátás érdekében nem szükséges drámai intézkedéseket hozni; elegendő, ha mindenki tudatos döntéseket hoz. Azt javasolta, hogy a klímaberendezések működtetését inkább éjszakára, vagy a hajnali órákra időzítsék, amikor a villamosenergia-igény általában alacsonyabb.
Kapitány István felhívta a figyelmet arra is, hogy a lakossági eszközök, mint a laptopok, telefonok töltését, valamint a nagy energiaigényű háztartási gépek, például mosógépek használatát célszerű a 21 óra utáni időszakra ütemezni. Ezzel elkerülhető, hogy a csúcsidőszakban a villamosenergia-hálózat túlterheltté váljon.
A miniszter kiemelte, hogy a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei folyamatosan dolgoznak annak érdekében, hogy mindenki számára biztosított legyen a megbízható és folyamatos energiaellátás.
Az áramfogyasztás csökkentése érdekében tett felhívás tehát nemcsak a környezettudatosság szempontjából fontos, hanem hozzájárulhat a villamosenergia-piac stabilitásához is, ezáltal segítve a közszolgáltatók munkáját a nyári hőségben.
