Debrecen NB I-es csapatához csatlakozott a Bajnokok Ligája-győztes futballista
A debreceni labdarúgók új erősítést jelentettek be: a spanyol Sergi Samper, aki Bajnokok Ligája-győztes középpályásként érkezik a csapathoz. A 31 éves játékos szerződése egy plusz egy évre szól, és ezt a DVSC hivatalos honlapján is megerősítette.
Samper a barcelonai La Masián nevelkedett, ahol már fiatalon feltűnt tehetségével. Az U17-től az U21-ig folyamatosan tagja volt a spanyol utánpótlás-válogatottaknak. Pályafutása során bemutatkozott az FC Barcelona felnőttcsapatában, majd kölcsönben a Granadában és a Las Palmas csapataiban játszott.
Hazai pályán 25 mérkőzésen, míg a másodosztályban 93 találkozón lépett pályára. Az FC Barcelonával számos trófeát gyűjtött be, beleértve a Bajnokok Ligája-t, a spanyol bajnokságot, a Király Kupát, és a klubvilágbajnokságot is.
A későbbiekben ezt követően Samper a Vissel Kobe csapatához igazolt, ahol alapemberré vált, a csapattal pedig bajnoki címet és kupát nyert. Ezt követően az FC Andorra érintésével 2024-ben a lengyel Motor Lublinhoz szerződött, ahol a nemrég véget ért idényben harminc mérkőzésen lépett pályára.
Érdekesség, hogy Lengyelországban a debreceni csapat új vezetőedzőjével, az észt Gert Remmellel is együtt dolgozott.
Samper érkezése új lendületet adhat a Debrecen csapatának, amelynek célja, hogy a következő szezonban jelentős eredményeket érjen el az NB I-ben.
(Borítókép: Sergi Samper 2026. április 26-án. Fotó: Mikolaj Barbanell / SOPA Images / Getty Images)
