Kialakultak a Bajnokok Ligája csoportjai: kemény ellenfelek várnak a magyar csapatokra.

által B Andras

Kialakultak a Bajnokok Ligája csoportjai: kemény riválisok várnak a magyar csapatokra

2026. június 26-án sorsolták ki a 2026–2027-es kézilabda Bajnokok Ligája csoportjainak beosztását, amelyből világossá vált, hogy a magyar csapatok komoly kihívásokkal néznek szembe az új idényben. A Győri Audi ETO KC, az FTC-Toyota Kovács, a One Veszprém HC és az OTP Bank-PICK Szeged sorsa már eldőlt, ahogyan a csoportellenfelek is neves klubokból kerültek ki.

A női mezőnyben a Győri Audi ETO KC, aki a tavalyi szezonban BL-ezüstérmes lett, újra összecsap a francia Metz HB-val, amely a korábbi idényben szoros küzdelmet vívott velük. A győriek a csoportjukban még dán, román, horvát, norvég és német csapatokkal is találkoznak, köztük olyan riválisokkal, mint az Odense HB és a Storhamar HE.

Az FTC-Toyota Kovács az A csoportban szerepel, ahol a CSM Bucuresti, az Esbjerg, a Brest Bretagne mellett neves európai csapatok, mint a Borussia Dortmund és a Buducnost Podgorica alkotják az ellenfeleit. A sorsolás nem kedvezett számukra, mivel a csoport kettőzött erősségű.

Érdemes megemlíteni, hogy ezév női Bajnokok Ligája mérkőzései során utoljára két nyolccsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, hiszen a következő idényben várhatóan változik a lebonyolítás. A legjobb két csapat közvetlenül a negyeddöntőbe juthat, míg a további helyezettnek rájátszásban kell megküzdenie.

A férfi csapatok között a Veszprém hasonló ellenfelekkel néz szembe, hiszen az A csoportban a német Füchse Berlinnel, a portugál FC Portóval és a szerb Partizannal találkozik. Az előző szezon tapasztalatainak ismeretében a Veszprém és a Füchse közötti mérkőzés különösen izgalmasnak ígérkezik, figyelembe véve a legutóbbi párharcok szoros eredményeit.

Az OTP Bank-PICK Szeged a D csoportba került, ahol a portugál Sporting CP, a dán GOG és a svéd IFK Kristianstad vár az új szezonban. A csoport lebonyolítása szintén jelentős változásokon ment keresztül, hiszen az első két helyezett közvetlenül a középdöntőbe jut, míg az alacsonyabb helyezések rontják a csapat esélyeit az Európa-liga folytatása során.

A sorsolás mellett az európai kézilabda szövetség (EHF) a legjobbak elismerését is kiosztotta, Emil Nielsen a férfi mezőny MVP-je lett, míg a női mezőnyben a Metz francia beállója, Sarah Bouktit kapta az elismerést, aki jövőre a Győri Audi ETO KC színeiben szerepelhet.

A következő szezon szeptember 5-én indul, a finálé 2027-ben szintén a budapesti MVM Dome-ban kerül megrendezésre, mely már most ígéretes küzdelmeket tartogat a magyar csapatok számára.

Ezt is kedvelheted