Lebőgtek a világbajnokságon, azonnal lemondott a skót válogatott szövetségi kapitánya.

által B Andras

Skócia búcsúja a világbajnokságtól

Az idei labdarúgó-világbajnokságon a skót válogatott szereplése tragikusan végződött. A csoportkör során a csapat nem tudta elérni a továbbjutáshoz szükséges teljesítményt, hiszen a Horvátország–Ghána mérkőzés végkimenetele után egyértelművé vált, hogy Skócia nem kerülhet be a legjobb harmadik csapatok közé. A csapat sorrendben egy győzelmet és két vereséget követően végzett a C csoport harmadik helyén, miután a nyitómeccsüket Haitival 1–0-ra megnyerték, majd Marokkótól szintén 1–0-ra, végül a braziloktól 3–0-ra kaptak ki.

Steve Clarke, az együttes szövetségi kapitánya azonnal bejelentette lemondását, nem várva meg a hivatalos kommunikációt a Skót Labdarúgó Szövetségtől. Harminckét éves pályafutása során Clarke hétéves időszakot töltött el a válogatott irányításával, ami alatt a skót csapat jelentős fejlődésen ment keresztül. A szövetség vezetősége megértette és tiszteletben tartotta a kapitány döntését, hiszen Clarke alatt Skócia 28 év után szerepelhetett világbajnokságon, és a legutolsó két Európa-bajnokságon is részt vehetett.

A búcsúzás fájdalmát Clarke tömören fogalmazta meg: „A legérzelmesebb része a búcsúnak a játékosaimnak szól, akik nélkül nem lennének meg azok az emlékek, amelyeket 2019-től mostanáig átéltünk.” A Skót Labdarúgó Szövetség vezérigazgatója, Ian Maxwell is hangsúlyozta, hogy hiába a csalódás, Clarke idő alatt a csapat jelentős fejlődést mutatott, amiért elismerés illeti.

A következő mérkőzések és tornák jövője érdekében Skócia új kapitánya várhatóan új stratégiát hoz majd, miközben a csapat a következő Európa-bajnokságra készül. Az eddigi sikeres szakasz után egy újabb kihívás következik, amely rejt magában lehetőségeket a fejlődésre és az új célok elérésére.

Ezt is kedvelheted